Polecane przeglądarki na telefon

Przeglądarka internetowa to program, w którym jako użytkownicy internetu spędzamy bardzo dużo czasu. Strony internetowe to nie tylko źródło informacji (serwisy informacyjne takie jak SecurityInfo), ale również materiały tworzone i dostarczane przez innych użytkowników (serwisy społecznościowe), czy całe aplikacje (bankowość elektroniczna, rządowy Profil Zaufany).

Przeglądarki internetowe są częstym celem ataków cyberprzestępców, którzy próbują wykraść informacje, wpłynąć na zachowania użytkowników, infekować ich urządzenia.

Przeglądarki internetowe na urządzenia mobilne (smartphone’y, tablety) mają ograniczone możliwości w stosunku do działających na komputerze. Przede wszystkim nie obsługują rozszerzeń (dodatków), poszerzających ich możliwości, więc nie zainstalujesz żadnego z polecanych rozszerzeń do przeglądarek. Istotne jest, żeby przeglądarka mobilna miała wbudowane funkcje takie jak blokowanie śledzenia, natrętnych reklam czy weryfikację bezpieczeństwa odwiedzanych stron internetowych.

Ze względu na wygodę synchronizowania zakładek (oraz ewentualnie haseł, jeśli się na to zdecydujesz, zamiast skorzystać z managera haseł), wygodnie jest korzystać z tej samej przeglądarki internetowej na komputerach i na urządzeniach mobilnych.

Pamiętaj, że tryb prywatny nie czyni Cię anonimowym w internecie. Twój dostawca usług internetowych (ISP), pracodawca lub same witryny mogą zbierać informacje o odwiedzanych przez Ciebie stronach. Tryb prywatny nie chroni też przed programami przechwytującymi znaki wpisane przy użyciu klawiatury (keylogger) lub szpiegującymi, które mogą być zainstalowane na Twoim komputerze.

Jeśli zależy Ci na anonimowości w korzystaniu z internetu, skorzystaj z protokołu TOR i pobierz przeglądarkę TOR.

1.🥇 Brave

Darmowy Łatwy w użyciu Tworzy komercyjna firma Poza Europą Dostępny kod źródłowy Brak audytu Po polsku Silnik Blink (Google)

Brave to darmowa przeglądarka internetowa, stawiająca na bezpieczeństwo i ochronę prywatności użytkownika.

Ta wersja jest przeznaczona dla urządzeń mobilnych (smartphone’y, tablety), ale dostępna jest również wersja działająca na komputerach. Korzystanie z tej samej przeglądarki na różnych urządzeniach jest wygodne dzięki możliwości synchronizacji danych między nimi.

Brave jest rozsądnym kompromisem między wygodą korzystania a bezpieczeństwem a prywatnością.

(…)

2.🥈 Firefox

Darmowy Łatwy w użyciu Tworzy organizacja non-profit Poza Europą Dostępny kod źródłowy Brak audytu Po polsku Silnik Gecko (Mozilla)

Mozilla Firefox jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, działającą na praktycznie wszystkich możliwych urządzeniach.

Ta wersja jest przeznaczona dla urządzeń mobilnych, ale dostępna jest również wersja działająca na komputerach. Korzystanie z tej samej przeglądarki na różnych urządzeniach jest wygodne dzięki możliwości synchronizacji danych między nimi.

Firefox jest rozsądnym kompromisem między wygodą korzystania a bezpieczeństwem a prywatnością.

(…)

3.🥉 Firefox Focus

Darmowy Łatwy w użyciu Tworzy organizacja non-profit Poza Europą Dostępny kod źródłowy Brak audytu Po polsku Silnik Gecko (Mozilla)

Mozilla Firefox Focus jest przeglądarką dedykowaną tylko urządzeniom mobilnym (smartphone’y, tablety). Firefox Focus jest nastawiony na dbanie o prywatność i bezpieczeństwo użytkownika.

Charakterystyczną cechą jest usuwanie historii przeglądanych stron internetowych po zamknięciu przeglądarki.

(…)

4. DuckDuckGo

Darmowy Łatwy w użyciu Tworzy komercyjna firma Poza Europą Dostępny kod źródłowy Brak audytu Po polsku Domyślny (Google lub Apple)

DuckDuckGo to przeglądarka stworzona przez autorów wyszukiwarki internetowej, słynącej z ochrony prywatności użytkowników. Jest nastawiony na dbanie o prywatność i bezpieczeństwo użytkownika i działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych (smartphone’y, tablety).

(…)

Interesuje Cię temat bezpieczeństwa i prywatności?

Zapisz się na newsletter!

Pamiętaj, żeby odebrać e-mail potwierdzający i kliknąć link, żeby potwierdzić Twój adres! Jeśli e-mail nie przyszedł, to sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach IMAGIN Sp. z o.o., która będzie Administratorem Twoich danych. Twoje dane będą przetwarzane na zasadach opisanych w Polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.