DuckDuckGo

Opis DuckDuckGo

DuckDuckGo to przeglądarka stworzona przez autorów wyszukiwarki internetowej, słynącej z ochrony prywatności użytkowników. Jest nastawiony na dbanie o prywatność i bezpieczeństwo użytkownika i działa wyłącznie na urządzeniach mobilnych (smartphone’y, tablety).

Podsumowanie

Cena Darmowy
Łatwość użycia Łatwy w użyciu
Rozwijany przez Tworzy komercyjna firma
Kraj siedziby Poza Europą USA
Licencja Dostępny kod źródłowy Apache-2.0
Analiza bezpieczeństwa Brak audytu
Wersja językowa Po polsku
Silnik wyświetlający strony Domyślny (Google lub Apple)

Zalety DuckDuckGo

Główne zalety przeglądarki internetowej DuckDuckGo dla urządzeń mobilnych:

 • Aktywny rozwój – Przeglądarka jest aktywnie rozwijana, regularnie otrzymuje aktualizacje zabezpieczeń.

 • Informacja o bezpieczeństwie – DuckDuckGo w jasny sposób informuje użytkownika czy połączenie jest szyfrowane oraz czy zostały zablokowane reklamy i skrypty śledzące.

 • Dobra obsługa standardów – Strony internetowe otwierane w DuckDuckGo wyglądają i działają tak, jak zaplanowali ich twórcy. DuckDuckGo korzysta z silnika do wyświetlania stron, który jest domyślnym na urządzeniu mobilnym (w przypadku systemu Android będzie to Chrome lub Chromium, a w przypadku iOS – WebKit).

 • Rozbudowane funkcje prywatności – DuckDuckGo nie oferuje klasycznego trybu prywatnego (incognito, bez zapisywania historii odwiedzanych stron), natomiast pozwala jednym przyciskiem zamknąć wszystkie karty i usunąć historię przeglądania.

 • Blokowanie reklam i skryptów śledzących – Wbudowana funkcja blokowania reklam i skryptów śledzących chroni użytkownika przed niechcianymi reklamami i stronami internetowymi, które mogą śledzić jego aktywność. Jest to szczególne ważne w przeglądarce na urządzenia mobilne, ponieważ nie ma możliwości zainstalowania w niej dodatków (wtyczek) realizujących tę funkcję.

 • Wymuszanie szyfrowanych połączeń HTTPS – Przeglądarka automatycznie korzysta z szyfrowanego połączenia (HTTPS), nawet jeśli użytkownik próbuje nawiązać połączenie bez szyfrowania (HTTP). Uniemożliwia to podsłuchanie przesyłanych danych, w tym dokładnych adresów stron, które użytkownik odwiedza.

 • Możliwość dostosowania działania do własnych potrzeb – Brave oferuje możliwość konfiguracji i dostosowania działania do własnych potrzeb, korzystając z ogromnej bazy przeglądarki Google Chrome.

 • Domyślną wyszukiwarką jest DuckDuckGo – Domyślną wyszukiwarką internetową jest DuckDuckGo, która nie zapisuje historii wyszukiwania użytkownika, ale jednocześnie dokładność wyników wyszukiwania może znacznie odbiegać od tych z wyszukiwarki Google.

 • Łatwość obsługi – DuckDuckGo jest prosty w obsłudze i ma przejrzysty interfejs użytkownika.

 • Polska wersja językowa – DuckDuckGo jest dostępny w wielu wersjach językowych, co ułatwia korzystanie z niego osobom nieznającym angielskiego. Dostępna jest polska wersja językowa.

 • Działa na wszystkich popularnych systemach na urządzeniach mobilnych – Program można zainstalować na wszystkich popularnych urządzeniach mobilnych. Jest dostępna wersja dla Google Android i Apple iOS.

 • Otwarty kod źródłowy – Każdy możne sprawdzić jak działa DuckDuckGo. Dostęp do kodu źródłowego zwiększa szansę na wykrycie i szybsze rozwiązanie problemów bezpieczeństwa. Kod źródłowy jest dostępny na licencji Apache License 2.0 (Apache-2.0).

Na co zwrócić uwagę

 • DuckDuckGo obsługuje jednoczesne otwieranie wielu stron w kartach przeglądarki, znane z komputerowych przeglądarek. Pozwala to na szybkie przełączanie się między witrynami, jeśli zadanie wymaga skorzystania z wielu źródeł.
 • Wyniki wyszukiwania w domyślnej wyszukiwarce DuckDuckGo są zwykle mniej trafne niż te z wyszukiwarki Google.
 • Można włączyć opcję automatycznego zamykania otwartych kart i czyszczenia plików cookie po zamknięciu przeglądarki (osiągając w ten sposób działanie takie jak w Mozilla Firefox Focus). Dzięki temu nie da się sprawdzić jakie strony internetowe odwiedzał użytkownik w przeszłości. Jednocześnie nie da się wrócić do stron, które wcześniej się odwiedziło.

Interesuje Cię temat bezpieczeństwa i prywatności?

Zapisz się na newsletter!

Pamiętaj, żeby odebrać e-mail potwierdzający i kliknąć link, żeby potwierdzić Twój adres! Jeśli e-mail nie przyszedł, to sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach IMAGIN Sp. z o.o., która będzie Administratorem Twoich danych. Twoje dane będą przetwarzane na zasadach opisanych w Polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.