Misja

Misją SecurityInfo jest zwiększenie świadomości na temat prywatności oraz bezpiecznego korzystania z internetu. Dostarczamy informacje, które pomogą Ci korzystać z cyfrowego świata świadomie i na Twoich zasadach.

Skupiamy się na dostarczeniu informacji o narzędziach dbających o Twoje bezpieczeństwo i prywatność. Udostępniamy 29 recenzji programów i usług podzielonych na 10 kategorii.

Kryteria wyboru narzędzi

Wybierając programy i usługi, których używanie rekomendujemy naszym czytelnikom, kierujemy się kilkoma kryteriami:

  • Rzeczywista przydatność i skuteczność, a nie tylko pozorne korzyści lub dawanie złudnego poczucia bezpieczeństwa.
  • Cena, ponieważ nie każdy darmowy program jest lepszy, a nie każdy płatny nie jest warty swojej ceny.
  • Łatwość korzystania przez typowego lub średnio zaawansowanego użytkownika, w tym dostępność polskiej wersji językowej.
  • Kto jest autorem – czy jest to społeczność (np. grupa niezależnych programistów), organizacja non profit czy komercyjna firma. Żadna z tych opcji nie jest zła, ale warto wiedzieć, z czym każda z nich się wiąże.
  • Kraj siedziby jest istotny zwłaszcza dla usług i determinuje, pod którego kraju prawodawstwo podlega twórca.
  • Otwarty kod źródłowy jest dodatkowym plusem.
  • Czy została przeprowadzona niezależna analiza bezpieczeństwa, a jej wyniki są publicznie dostępne.
  • Inne, specyficzne dla danej kategorii narzędzi.

Z naszego doświadczenia wynika, że osoby niezwiązane zawodowo z tematami bezpieczeństwa i prywatności preferują polecenie konkretnych narzędzi. Każdą rekomendację staramy się dokładnie opisać i uzasadnić, podając linki do materiałów źródłowych.

Wszystkie rekomendacje są subiektywne. Wybraliśmy narzędzia na podstawie własnych analiz i testów. Sprawdziliśmy funkcje, które można przetestować (działanie, uwierzytelnianie). Zweryfikowaliśmy informacje podawane przez twórców w wiarygodnych źródłach branżowych.

Być może istnieją lepsze alternatywy narzędzi w poszczególnych kategoriach. Po prostu mogliśmy na nie nie trafić. Jeśli je znasz, koniecznie daj nam znać, żebyśmy mogli sprawdzić je i uzupełnić ranking.

Niezależność

Nie publikujemy reklam, treści sponsorowanych, gościnnych ani linków partnerskich (afiliacyjnych) usług i programów, które opisujemy. Rekomendacje przedstawiamy na podstawie własnej analizy i testów.

Nie przyjmujemy wynagrodzenia za przetestowanie usługi, programu czy urządzenia. Nie ma możliwości wpłynięcia w ten sposób na pozycję w rankingu.

Nie przyjmujemy darowizn. Utrzymanie serwisu SecurityInfo jest finansowane przez jego właściciela.

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, to odwiedź stronę Octivi. Znajdziesz na niej informacje, w jakich obszarach możemy Ci pomóc.

Historia SecurityInfo

Cześć! Nazywam się Marcin Engelmann i tworzę serwis SecurityInfo.

Pierwszą wersję SecurityInfo uruchomiłem z moim przyjacielem w październiku 2005 roku. Pisaliśmy artykuły i aktualności na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa systemów i sieci komputerowych.

Przez kolejne lata zespół powiększył się do 4 osób i do końca 2011 roku opublikowaliśmy kilkadziesiąt tekstów. Z czasem poświęcaliśmy jednak serwisowi coraz mniej uwagi i zajęliśmy się innymi projektami.

W 2018 roku zaplanowałem aktualizację serwisu, ale uruchomienie odświeżonej wersji przeciągało się w czasie.

Na przełomie 2022 i 2023 zdecydowałem się na reaktywację serwisu w postaci bazy rekomendowanych narzędzi – programów i usług.

Cieszę się, że jesteś tutaj ze mną.

Interesuje Cię temat bezpieczeństwa i prywatności?

Zapisz się na newsletter!

Pamiętaj, żeby odebrać e-mail potwierdzający i kliknąć link, żeby potwierdzić Twój adres! Jeśli e-mail nie przyszedł, to sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach IMAGIN Sp. z o.o., która będzie Administratorem Twoich danych. Twoje dane będą przetwarzane na zasadach opisanych w Polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.