🥉 Tutanota

Opis Tutanota

Tutanota to usługa e-mail, która koncentruje się na bezpieczeństwie i prywatności. Działa od 2011 roku i ma siedzibę w Niemczech (podobnie jak Mailbox.org). Usługa jest świadczona na serwerach zlokalizowanych w Niemczech i podlega niemieckiemu prawu ochrony danych. Niemieckie przepisy są pod tym względem jednymi z najbardziej restrykcyjnych na świecie.

Tutanota nie obsługuje szyfrowania wiadomości przy pomocy OpenPGP. Twórcy uznali, że PGP ma problemy, których nie ma ich rozwiązanie. Przede wszystkim chodzi o szyfrowanie tematu wiadomości oraz przygotowanie na prostą aktualizację w przypadku pojawienia się komputerów kwantowych. Wadą jest brak kompatybilności ze standardem OpenPGP.

Oprócz usługi dostępnej przez przeglądarkę internetową, z Tutanota można korzystać również przy pomocy natywnych aplikacji dostępnych na wszystkich popularnych systemach operacyjnych. Ich zaletą w stosunku do tradycyjnych klientów poczty e-mail jest nastawienie na bezpieczeństwo i zachowanie prywatności.

Nazwa Tutanota wywodzi się z łaciny i zawiera słowa “tuta” i “nota”, co oznacza “bezpieczną wiadomość”.

Podsumowanie

Cena Freemium
Łatwość użycia Łatwy w użyciu
Rozwijany przez Tworzy komercyjna firma
Kraj siedziby Unia Europejska Niemcy
Zdecentralizowany Scentralizowany
Na własnym serwerze Nie można hostować
Analiza bezpieczeństwa Brak audytu
Wersja językowa Po polsku
Własna domena Własna domena
Aliasy Aliasy
Obsługa uwierzytelniania 2FA 2FA w webmail
Obsługa U2F U2F
Obsługa OpenPGP Brak OpenPGP
Obsługa IMAP i SMTP Brak IMAP+SMTP
Cyfrowe dziedzictwo Brak dziedziczenia
Wielkość skrzynki pocztowej 1-10 GB

Pracujemy nad szczegółowym opisem Tutanota.

Jeśli zależy Ci, żebyśmy zajęli się tym jak najszybciej, to napisz do nas i daj nam znać!

Jeśli nie chcesz przegapić, kiedy opiszemy Tutanota, to zapisz się na newsletter!

Interesuje Cię temat bezpieczeństwa i prywatności?

Zapisz się na newsletter!

Pamiętaj, żeby odebrać e-mail potwierdzający i kliknąć link, żeby potwierdzić Twój adres! Jeśli e-mail nie przyszedł, to sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach IMAGIN Sp. z o.o., która będzie Administratorem Twoich danych. Twoje dane będą przetwarzane na zasadach opisanych w Polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.