🥇 Cloudflare DNS

Opis Cloudflare DNS

1.1.1.1 to darmowy, rekurencyjny serwer DNS dostarczany przez Cloudflare. Może być używany jako alternatywa dla domyślnych serwerów dostawców usług internetowych (ISP). Cloudflare zapewnia, że przestrzega zasad zapewniających prywatność użytkowników usługi i nie śledzi jakie witryny odwiedza użytkownik.

Cloudflare DNS oferuje wersję dla rodzin (1.1.1.1 for Families), która dodatkowo pozwala na filtrowanie ruchu. Domyślnie blokuje zapytania do domen, które są wykorzystywane do dystrybucji malware. Na życzenie może blokować dodatkowo treści dla dorosłych.

Usługa 1.1.1.1 jest również dostępna dla klientów protokołu TOR. Obsługuje protokoły DNS-over-TLS (DoT) oraz DNS-over-HTTPS (DoH) zapewniające szyfrowanie (dostawca usług internetowych nie będzie miał wiedzy jakie strony internetowe odwiedzamy).

DNS Cloudflare jest bardzo wydajny (szybko odpowiada na zapytania o adresy serwisów) dzięki sieci serwerów Cloudflare rozlokowanych po wszystkich kontynentach. Zapytanie obsługuje serwer, który znajduje się najbliżej użytkownika, niezależnie od jego lokalizacji, mimo że zawsze odpytywane są adresy serwerów DNS 1.1.1.1 i 1.0.0.1. Według testów DNS Cloudflare jest szybszy od konkurencyjnych dostawców, np. Google Public DNS.

Podsumowanie

Cena Darmowy
Łatwość użycia Łatwy w użyciu
Rozwijany przez Tworzy komercyjna firma
Kraj siedziby Poza Europą USA
Zdecentralizowany Scentralizowany
Na własnym serwerze Nie można hostować
Analiza bezpieczeństwa Brak audytu
Wersja językowa Po angielsku
Logowanie połączeń Loguje
Obsługa protokołu DNS over HTTP (DoH) DoH
Obsługa protokołu DNS over TLS (DoT) DoT
Obsługa protokołu DNSCrypt Brak DNSCrypt
Możliwość wyłączenia EDNS Client Subnet Wyłączony ECS
Obsługa IPv6 IPv6
Filtrowanie malware Filtrowanie malware

Pracujemy nad szczegółowym opisem Cloudflare DNS.

Jeśli zależy Ci, żebyśmy zajęli się tym jak najszybciej, to napisz do nas i daj nam znać!

Jeśli nie chcesz przegapić, kiedy opiszemy Cloudflare DNS, to zapisz się na newsletter!

Interesuje Cię temat bezpieczeństwa i prywatności?

Zapisz się na newsletter!

Pamiętaj, żeby odebrać e-mail potwierdzający i kliknąć link, żeby potwierdzić Twój adres! Jeśli e-mail nie przyszedł, to sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach IMAGIN Sp. z o.o., która będzie Administratorem Twoich danych. Twoje dane będą przetwarzane na zasadach opisanych w Polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.