Polecane serwery DNS

Pracujemy nad szczegółowym opisem Serwery DNS.

Jeśli zależy Ci, żebyśmy zajęli się tym jak najszybciej, to napisz do nas i daj nam znać!

Jeśli nie chcesz przegapić, kiedy opiszemy Serwery DNS, to zapisz się na newsletter!

1.🥇 Cloudflare DNS

Darmowy Łatwy w użyciu Tworzy komercyjna firma Poza Europą Scentralizowany Nie można hostować Brak audytu Po angielsku Loguje DoH DoT Brak DNSCrypt Wyłączony ECS IPv6 Filtrowanie malware

1.1.1.1 to darmowy, rekurencyjny serwer DNS dostarczany przez Cloudflare. Może być używany jako alternatywa dla domyślnych serwerów dostawców usług internetowych (ISP). Cloudflare zapewnia, że przestrzega zasad zapewniających prywatność użytkowników usługi i nie śledzi jakie witryny odwiedza użytkownik.

Cloudflare DNS oferuje wersję dla rodzin (1.1.1.1 for Families), która dodatkowo pozwala na filtrowanie ruchu. Domyślnie blokuje zapytania do domen, które są wykorzystywane do dystrybucji malware. Na życzenie może blokować dodatkowo treści dla dorosłych.

Usługa 1.1.1.1 jest również dostępna dla klientów protokołu TOR. Obsługuje protokoły DNS-over-TLS (DoT) oraz DNS-over-HTTPS (DoH) zapewniające szyfrowanie (dostawca usług internetowych nie będzie miał wiedzy jakie strony internetowe odwiedzamy).

DNS Cloudflare jest bardzo wydajny (szybko odpowiada na zapytania o adresy serwisów) dzięki sieci serwerów Cloudflare rozlokowanych po wszystkich kontynentach. Zapytanie obsługuje serwer, który znajduje się najbliżej użytkownika, niezależnie od jego lokalizacji, mimo że zawsze odpytywane są adresy serwerów DNS 1.1.1.1 i 1.0.0.1. Według testów DNS Cloudflare jest szybszy od konkurencyjnych dostawców, np. Google Public DNS.

(…)

2.🥈 Pi-hole

Darmowy Średnio trudny w użyciu Tworzy komercyjna firma Poza Europą Dostępny kod źródłowy Zdecentralizowany Można hostować Brak audytu Po angielsku Nie loguje Brak DoH Brak DoT Brak DNSCrypt Wyłączony ECS IPv6 Filtrowanie malware

Pi-hole to darmowy serwer DNS do samodzielnego hostowania, który blokuje niechciane treści ze stron internetowych, takie jak reklamy.

Pi-hole został stworzony, by działał na Raspberry Pi. Można zainstalować go również na innym sprzęcie. Program ma przyjazny interfejs użytkownika do przeglądania statystyk i zarządzania zablokowanymi treściami.

(…)

Interesuje Cię temat bezpieczeństwa i prywatności?

Zapisz się na newsletter!

Pamiętaj, żeby odebrać e-mail potwierdzający i kliknąć link, żeby potwierdzić Twój adres! Jeśli e-mail nie przyszedł, to sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach IMAGIN Sp. z o.o., która będzie Administratorem Twoich danych. Twoje dane będą przetwarzane na zasadach opisanych w Polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.