Polecane komunikatory

Jedynym godnym polecenia komunikatorem jest Signal.

Istnieją inne bezpieczne, zdecentralizowane protokoły do komunikacji, np. Matrix. Jednak ich użycie wydaje się zbyt skomplikowane dla normalnego użytkownika, który chce wraz ze swoimi znajomymi zrezygnować z WhatsApp lub Messengera.

Jeśli chcesz przeczytać porównanie dostępnych komunikatorów lub dowiedzieć się, dlaczego nie polecamy używania Telegrama i jesteśmy sceptycznie nastawieni do WhatsAppa, to koniecznie zapisz się na newsletter SecurityInfo.

1.🥇 Signal

Darmowy Łatwy w użyciu Tworzy organizacja non-profit Poza Europą Dostępny kod źródłowy Scentralizowany Nie można hostować Przeprowadzony audyt Po polsku

Signal oferuje szyfrowaną komunikację tekstową, szyfrowane połączenia głosowe oraz szyfrowane połączenia wideo. Pozwala również na przesyłanie załączników.

Signal ma podobny wygląd i działanie do popularnego WhatsApp i innych komunikatorów, co ułatwia zmianę i korzystanie nawet początkującym użytkownikom.

(…)

Interesuje Cię temat bezpieczeństwa i prywatności?

Zapisz się na newsletter!

Pamiętaj, żeby odebrać e-mail potwierdzający i kliknąć link, żeby potwierdzić Twój adres! Jeśli e-mail nie przyszedł, to sprawdź foldery „spam” i „oferty”.

Zapisując się na newsletter, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych w celu wysyłania na adres e-mail informacji handlowych o nowościach, promocjach, produktach i usługach IMAGIN Sp. z o.o., która będzie Administratorem Twoich danych. Twoje dane będą przetwarzane na zasadach opisanych w Polityce prywatności. W każdej chwili możesz zrezygnować z otrzymywania newslettera.